Jaką kosiarkę wybrać ? Wady i zalety poszczególnych rodzajów kosiarek ogrodowych

Wysłany dnia1 Tydzień temu 111
Ulubione0


Dynamicznie zmieniający się rynek pod względem wielu oferowanych rozwiązań stawia klientom trudne zadanie – jaki sprzęt wybrać, jaką firmą się sugerować, czy akurat taki sprzęt będzie odpowiedni dla nas ?

Postaramy się doradzić i rozwiać wszelkie wątpliwości w dziedzinie kosiarek, aby każdy nasz klient był w pełni usatysfakcjonowany ze swojego wyboru i posiadał chociaż częściową wiedzę na temat wybranej technologii w poszczególnym sprzęcie.

Tak więc zaczynamy :

Producenci oferują nam wiele rodzajów kosiarek w zależności od naszych potrzeb. Na chwilę obecną wyszczególnić możemy wiele typów kosiarek ogrodowych :

- kosiarki spalinowe
- kosiarki elektryczne
- kosiarki akumulatorowe
- roboty koszące

Dla każdego coś innego ?

Owszem, wybór odpowiedniej kosiarki to przede wszystkim rozmiar obszaru koszenia, nasz stan fizyczny, ale również w głównej mierze upodobania.Kosiarki spalinowe, traktorki ogrodowe :

Decydując się na kosiarkę spalinową musimy liczyć się z obowiązkiem jej serwisowania – wymaga ona bowiem zmiany oleju, uzupełnienia paliwa, ale również kondycji fizycznej potrzebnej do jej odpalania za pomocą wbudowanego „szarpaka”. Producenci kosiarek wpadli jednak na pomysł, aby wprowadzić system łatwego odpalania za pomocą rozruchu elektrycznego, który znacznie poprawia komfort użytkowania.
Nie należy odbierać tego jednak jako wad kosiarek spalinowych, ponieważ warto zauważyć, że na bieżąco serwisowana kosiarka może posłużyć naprawdę przed długie lata.
Ważnym elementem w wyborze kosiarki jest również obszar roboczy jakim dysponujemy. Kosiarki spalinowe mają dużą moc i są w stanie z naszą pomocą skosić duży obszar trawnika !
Istnieje również możliwość nabycia spalinowego traktorka ogrodowego, który zwiększa zasięg koszenia nawet do rozmiarów pełnowymiarowego boiska sportowego !Kosiarki elektryczne :

Wybierając kosiarkę elektryczną musimy zwrócić uwagę na to, że podczas jej pracy musi być ona podłączona do sieci poprzez kabel zasilający. Czy jest to wada ? Niekoniecznie. Posiadając ogródek średniej wielkości nie będzie to miało większego znaczenia. Warto również zauważyć, że praca kosiarki elektrycznej jest bardzo cicha, czego już nie można powiedzieć o kosiarkach spalinowych. Kosiarka elektryczna nie emituje spalin do atmosfery, co czyni ją przyjazną dla środowiska. Moc kosiarek elektrycznych wyrażana jest w watach [W], a dostępność mocy na rynku waha się między 700 – 2000W.


Kosiarki akumulatorowe :

Producenci wpadli na pomysł połączenia zalet kosiarki spalinowej ( brak kabla potrzebnego podczas użytkowania ) oraz zalet kosiarki elektrycznej ( cicha praca i brak emisji spalin ). Na tą potrzebę została wyprodukowana kosiarka akumulatorowa. Tutaj jednak musimy się na chwilę zatrzymać. Coraz to nowsza technologia oferuje akumulatory lepszej jakości natomiast obecnie ograniczają one czas pracy maksymalnie 40 minut. Jest to doskonałe rozwiązanie do średniej wielkości trawników, a kosiarka jest całkowicie bezobsługowa. Doskonałej jakości akumulatory posłużą długie lata, a jedyne co nas interesuje to uruchomienie kosiarki i cieszenie się jej cichą pracą.


NOWOŚĆ – roboty koszące !

XXI wiek przyniósł również całkowicie innowacyjną technologię – akumulatorowe roboty koszące. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla średniej wielkości posesji lecz trawnik musi być nieco przygotowany pod pracę automatycznego robota. Im większa ilość przeszkód na trawniku tym mniej dokładna praca oferowanych robotów. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę – wymaga jedynie połączenia się z robotem za pomocą aplikacji i zaplanowanie koszenia w zależności od indywidualnych potrzeb. Wyjeżdżasz na wakacje ? Nie musisz już prosić członków rodziny czy sąsiadów o pielęgnację Twojego trawnika ! Teraz za pomocą jednego przycisku na aplikacji jesteś w stanie zaplanować koszenie ogródka na bieżąco śledząc cały ten proces. Proste i skuteczne !


Nasi eksperci w skrócie postarali się przybliżyć wady i zalety poszczególnych rodzajów kosiarek ogrodowych. Teraz decyzja należy już do naszych klientów. Poszczególne cechy, wady i zalety to jednak jeszcze nie wszystko. Należy również pamiętać, że istnieje dużo udogodnień dla kosiarek ogrodowych. Są to :

- mulczowanie ( mielenie trawy )

- wyrzut boczny

- zbieranie trawy do kosza

- wyrzut tylny

- napęd na koła ( ułatwia prowadzenie cięższych kosiarek )

- regulacja wysokości centralna ( regulacja wysokości wszystkich kół jednym pociągnięciem )

- regulacja wysokości na każde koło osobno

- różne rodzaje kierownic

- regulacja prędkości koszenia

W/w elementy dodatkowych opcji doposażenia kosiarek to już indywidualna sprawa każdego klienta. Tutaj należy zwrócić już uwagę na własne potrzeby.

Jednocześnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego do naszych ekspertów, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości nie wymienione w powyższym tekście.

 

Zostaw komentarz
Zostaw odpowiedź
Aby dodać komentarz, zaloguj się.

Menu

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się
Zamów rozmowę - zadzwonimy!